Rādīt visas publikācijas

Latvijas velomaršrutu kartes – liels apkopojums

Latvijas velomaršrutu kartes

Velosipēds kā pārvietošanās līdzeklis kļūst aizvien populārāks. Mērojot garākas distances, no ikdienas velosipēdista var kļūt arī par velotūristu. Un kāpēc gan nē? Tas ir brīnišķīgs veids, kā saglabāt veselību un reizē apskatīt dzimto zemi.

Šeit apkopojām saites uz internetā pieejamajiem velomaršrutiem, lai katrs var izvēlēties sev tīkamāko! Ja zini vēl kādu, raksti uz info@aktivalatvija.lv un kopīgi papildināsim sarakstu!

Latvijas velomaršrutu kartes

 

VELOMARŠRUTI LATVIJAS DABĀ

  • Velomaršruts Slīteres NP — Slīteres aplis, 1 — 2 dienas. Maršruts piemērots aktīviem braucējiem, kam interesē piekrastes daba un lībiešu kultūras mantojums. Maršruts pa meža ceļu ved cauri pieciem lībiešu ciemiem: Košragam, Pitragam, Saunagam, Vaidei un Kolkai. Tie vietām vēl glabā senās zvejnieku dzīves iezīmes. No Košraga maršruts ved pa Apakšceļu – vientuļu, gar Bažu purvu un mežu ieskautu seno ceļu starp Košragu un Dūmeli. Tad pa autoceļu atgriežas Kolkā.
  • Velomaršruts Slīteres NP — Pa lībiešu ciemiem, 1 diena (~5 h). Maršruts piemērots aktīviem braucējiem, kam interesē piekrastes daba un lībiešu kultūras mantojums. Maršruts pa veco meža ceļu ved cauri pieciem ciemiem: Mazirbei, Košragam, Pitragam, Saunagam un Vaidei. Tie vietām vēl glabā senās zvejnieku dzīves iezīmes. Atpakaļ dodamies pa Ventspils – Kolkas autoceļu (P 124), kas ir asfaltēts un norādīts maršruta kartē. Braucienu iespējams sākt jebkurā ceļa posmā.
  • Velomaršruts Slīteres NP – Mabānīša dabas taka. Dabas taka ved no Mazirbes uz Sīkragu pa bijušā Stendes – Ventspils šaursliežu dzelzceļa stigu, jeb kā vietējie saka – mazbānīša stigu.
  • Ķemeri — vēsturiskais kūrorts, 1 diena (~3-4 h). Maršruts palīdzēs iepazīties ar Ķemeru pilsētas nozīmīgākajiem kultūras un vēstures pieminekļiem, no kuriem lielākā daļa ir nesaraujami saistīti ar Ķemeru kūrorta attīstības līkločiem
  • Apkārt Ķemeru nacionālajam parkam, 1 — 2 dienas. Maršruts paredzēts aktīviem un sportiskiem velobraucējiem. Tas iekļauj visu Ķemeru nacionālā parka perimetru un sniedz ļoti labu priekšstatu par nacionālajā parkā esošajām dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām. Maršruts ir daudzveidīgs ne tikai no apskatāmo objektu, bet arī velobraukšanas viedokļa.
  • Vidzemes piekraste ar velosipēdu, 1 — 2 dienas. Ceļu infrakstruktūra starp VIA Baltica šoseju un jūras krastu ir ļoti “sadrumstalota” un brīžiem pat neesoša, tādēļ izveidot un izbraukt vienlaidus velomaršrutu šajā posmā ir ļoti grūti. Neskatoties uz to, ir vietas, kas ir veloceļotājam ainaviski un citādā veidā pievilcīga.
  • Dvietes palienes dabas parks un apkārtne, 1 — 2 dienas.Vienas vai pat divu dienu ilgs maršruts tiem, kas vēlas iepazīt savdabīgu Sēlijas apvidu – Dvietes palienes dabas parku un tā tuvāko apkārtni. Atkarībā no izvēlētā gadalaika un meteoroloģiskās situācijas Dvietes apkārtnē var būt ļoti atšķirīgas ainavas – no visaptverošiem paliem līdz pat sausām palieņu pļavām, cauri kurām tek mazo Dvietes un Ilūkstes upju tērcītes. Ja maršruts tiek veikts pavasarī vai rudenī, to var apvienot ar putnu vērošanu. Ja palu laikā – ar braucienu par laivu pa applūdušajām palienēm. Tiem, kam patīk staigāt, vērts apmeklēt arī Ilūkstes tuvumā esošo Pilskalnes Siguldiņu un iziet Akmeņupītes dabas taku
  • Ar divriteni apkārt Rāznas ezeram, 1 — 2 dienas. Maršruts paredzēts aktīviem un sportiskiem velobraucējiem. Tas iekļauj visu Rāznas ezera perimetru un tā apkārtnes interesantākos apskates objektu.
  • Cēsis – Valmiera (45 km). Maršruts virzās līdztekus Gaujas senlejai, savienojot divus vēsturiskus centrus  – Cēsis un Valmieru. Maršruta posms starp Rāmniekiem un Valmieru ir pārsvarā pa nomaļiem meža ceļiem un takām, kas ir lieliskas Gaujas nacionālā parka savvaļas dabas vērošanas vietas, tajā pašā laikā pārvietošanās pa tām prasa izturību.

RĪGA UN APKĀRTNE

  • RDSD veloceļvedis “Iepazīsti Rīgu ar divriteni” (15 velomaršruti). Ceļvedī iekļautie velomaršruti ir īsi (2 – 15 km), tie ved pa salīdzinoši nelielām Rīgas apkaimēm (mikrorajoniem) un lielākoties ir veicami, braucot pa ietvi, parkiem un skvēriem, kā arī jau esošiem gājēju vai veloceļiem.
  • Atpūtas velomaršrutu karte Pārdaugavā un tās apkārtnē. Karte ietver tādus velomaršrutus kā “Izini Āgenskalnu”, “Bebrbeķu velotakas”, “Daugavgrīvas apkārtne” un “Atklāj Doles salu”.
  • Velomaršruti Babītes novadā. PDF ceļvedis ietver 6 velomaršrutus: “Ceļā uz Balto kāpu”, “Uz Beberbeķu dabas parku un Piņķiem”, “Iepazīsti Piņķu apkārtni”, “Gar Babītes ezera ziemeļu krastu”, “Pa latviešu strēlnieku cīņu vietām. Ziemassvētku kaujām 100”,  un “Gar Babītes ezera dienvidaustrumu krastu”.
  • Padomi drošai velobraukšanai. Ikdienas velomaršruti Pārdaugavā
  • RDSD buklets “Velosipēdists satiksmē”. Izdevumā apkopoti un ilustrēti būtiskākie ceļu satiksmes noteikumi,* raksturotas situācijas, kas īpaši attiecas uz riteņbraucējiem un viņu rīcību satiksmē. Taču, lai satiksmes dalībnieki, kuri pārvietojas kājām, ar velosipēdu, auto- vai mototransportu, varētu justies droši un neapdraudēti, ir jābūt līdzīgai izpratnei par ceļu satiksmes noteikumiem un ceļu infrastruktūras lietošanas labo praksi.
  • Velomaršruti MĀRUPĒ.
    • Velomaršruts Nr.1 – “Mārupes lielais un mazais loks”. Velomaršrutā ir iespēja iepazīt dzīvīgo Mārupes novada centru, jaunos dzīvojamos kompleksus, Mārupes BMX trasi un vienkārši izbaudīt braucienu pa mazajiem Mārupes celiņiem.
    • Velomaršruts Nr.2 – “Mārupe – Jaunmārupe”. Velomaršruts brīvā laika pavadīšanai un skaistāko vietu apskatei Mārupē un Jaunmārupē.
    • Velomaršruts Nr.3 – “Mārupe – Beberbeķu dabas parks”. Unikāls maršruts, kas ved gar Lidostas “Rīga” skrejceļu, kur paveras iespējas no tuvuma novērot lidmašīnu satiksmi. Maršruts aizvedīs uz Beberbeķu dabas parku, tā unikālo priežu audzi, kāpām un Beberbeķu ezeru lieliskai atpūtai pie dabas. Tālāko maršrutu var turpināt arī uz Jūrmalu izbraucot uz populāro veloceliņu „RīgaJūrmala”.
    • Velomaršruts Nr.4 – “Mārupe – lidosta “Rīga””. Uz lidostu var doties ne tikai, lai brauktu tālākā ceļojumā, bet arī lai iepazītu vienīgo Baltijā un vienu no lielākajiem visā Eiropā aviācijas muzeju, atpūstos pie vietējā karjerā un apskatītu lidostu „Rīgu” no malas, bez steigas un koferiem. Pa ceļam iespēja apskatīt vietu, kur savulaik bijusi Bērēnu fon Rautenfeldu dzimtas vecā Bieriņmuiža (Lindenruh) – medību pils, tagadējo Mārupes vidusskolas veco korpusu. Par vietas senatnīgumu atgādina dižozolu stādījumi.
    • Velomaršruts Nr.5 – “Mārupīte – Māras dīķis”. Mārupīte ir iedvesmojusi daudzus māksliniekus un tā savā ziņā ir veidojusi tagadējo Mārupes novadu. Mārupīte ir Daugavas kreisā krasta pieteka. Tā iztek no Meduma purva rietumu daļas Mārupes novadā un ietek Daugavā Rīgas pilsētas teritorijā.
    • Velomaršruts Nr.6 – “Jaunmārupes loks”. Jaunmārupes loks ir piemērots vienkāršiem vakara vai brīvdienu velobraucieniem individuāli vai kopā tuvajiem, kā arī viesiem, kas vēlas Jaunmārupi iepazīt vairāk. Iespēja apskatīt vietu, kur tiek audzēti tik populārie un garšīgie Mārupes gurķi un tomāti.
    • Velomaršruts Nr.7 – “Jaunmārupe – Božu ūdenskrātuve”. Velomaršruts piedāvā izbaudīt skaistākās Jaunmārupes ainavas – zirgu ganības, golfa kluba plašumus, priežu meža celiņus un nokļūt pie Božu ūdens krātuves, kur pavadīt savu brīvo laiku pie ūdens. Šeit būs piemērota vieta piknikam un vasarīgām peldēm.
    • Velomaršruts Nr.8 – “Jaunmārupe-Cenas tīrelis”. Velobrauciens uz Latvijā otru lielāku purvu – Cenas tīreli! Šī ir mierpilna vieta, kur izbaudītu klusumu un dabas skaņas. Cenas tīrelis ir īpaši aizsargājama teritorija – dabas rezervāts, kurā sastopamas 50 Latvijā un Eiropā īpaši aizsargājamas augu un dzīvnieku sugas. Tīreļa teritorijā ir izveidota 5km gara speciāla taka uz laipām. No 6m augstā torņa ir iespējams redzēt Skaista ezeru.
    • Velomaršruts Nr.9 – “Mārupe – Melnā ezera purvs”. Velomaršruts ekstremāliem riteņbraukšanas cienītājiem uz Melnā ezera purvu. Daļa maršruta ved gar Medema purvu un Stūnīšu ezeriem, kur iespējams izbraukt bijušā kūdras dzelzceļa trasi. Melnā ezera purvs ir dabas liegums un „Natura 2000” aizsargājamā teritorija. Tajā konstatētas 13 aizsargājamas putnu sugas. Melnā ezera purvs ir nozīmīga putnu ligzdošanas un migrācijas vieta.
    • Velomaršruts Nr.10 – „Mārupe – Baloži”. Velomaršruts uz Baložiem, vietu, kura veidojusies attīstoties kūdras izstrādei, kuru intensīvi sāka apgūt 20.gs. 50.-70. gados. Baložos ir apskatāma unikālā bumbu patversme, mūku kalns, no kura paveras labs skats uz Rīgu, kā arī iespēja atpūsties pie Titurgas ezeriņa.
    • Velomaršruts Mārupē “Senās novada mājas un varoņi”. 
    • Marķēts velomaršruts “Mārupes novada dabas vērtību velomaršruts”

VIENAS DIENAS VELOMARŠRUTI JŪRMALĀ

  • Jūrmala — Rīga. Maršruts ir ∼21 km garš un aizņem ∼80 min tā veikšanai.
  • Bulduri – Lielupe – Buļļuciems. Maršruts ir ∼13 km garš un aizņem ∼60 min tā veikšanai.
  • Majori — Bulduri. Maršruts ir ∼12 km garš un aizņem ∼50 min tā veikšanai.
  • Majori — Kauguri. Maršruts ir ∼25 km garš un aizņem ∼100 min tā veikšanai.
  • Apkārt Ķemeru Nacionālajam parkam (80 km). Maršruts paredzēts aktīviem un sportiskiem velobraucējiem. Tas iekļauj visu Ķemeru nacionālā parka perimetru un sniedz ļoti labu priekšstatu par nacionālajā parkā esošajām dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām. Maršruts ir daudzveidīgs ne tikai no apskatāmo objektu, bet arī velobraukšanas viedokļa.

VELOMARŠRUTI KURZEMĒ

  • Velomaršrutu ceļvedis Kurzeme. Brošūrā ir iekļauti 35 garāki un īsāki velomaršruti, kas ļauj iepazīt Kurzemes pilsētas, dabu, vēsturi, kultūrvēsturisko mantojumu un cilvēkus.
  • Kurzemes velomaršrutu karte.. 22 velomaršruti un apskates vietas Kurzemē.
  • “Tukums un apkārtne” tūrisma karte. Velomaršruti Tukumā, velotakas Valguma ezera apkārtnē, velomaršruti Kandavas apkārtnē, velomaršruti Jaunpils pusē un Ķemeru Ncionālajā parkā.
  • Velomaršruti Tukuma pilsētā. Karte tiem, kuri vēlas iepazīt Tukuma pilsētu un tuvāko apkārtni, braucot ar velosipēdu. Trīs maršruti, kas piemēroti, gan ģimenēm ar bērniem, gan draugu kompānijām izziņai un jautrai un aktīvai brīvā laika pavadīšanai.

VELOMARŠRUTI SIGULDAS PILSĒTĀ

  • Sigulda – Allaži – Sigulda (25.8 km) Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrs – Stacija “Silciems” – Mežmuižas avoti – Ezernieku karsta kritenes – Allažu baznīca – Saltavots – Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrs.
  • Sigulda – Inciems – Sigulda (32.6 km). Gūtmaņa ala – “Viešas” – Inciems – Atpūtas komplekss “Reiņa trase” – Krimulda – Gūtmaņa ala
  • Sigulda – Murjāņi – Sigulda (30.2 km). Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrs – Ķeizarkrēsls un Ķeizarskats – Ziedleju klintis – Katlapu iezis – Atpūtas parks “Rāmkalni” – Lielais akmens – Kubeseles dabastaka – Velnalas gājēju tilts – Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrs.
  • Siguldas klasika Gaujas Nacionālajā parkā (12 km). Gūtmaņa ala – Gaujas tilts – Piedzīvojumu parks “Tarzāns” – Bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda” – Atpūtas komplekss “Kaķītis” – Fischer Slēpošanas centrs – Kājnieku tilts pār Gauju – Velnalas klintis un ala – Krimuldas muiža – Krimuldas serpentīna ceļš – Bundulītis – Gūtmaņa ala.
  • Siguldas klasika (11 km). Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs – Sateseles pilskalns – Livonijas Ordeņa Siguldas pils – Gaisa trošu ceļš – Piedzīvojumu parks “Tarzāns” – Bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda” – Atpūtas komplekss “Mežakaķis” – Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrs
  • Viena diena Siguldas un Allažu apkaimē. Ainaviski daudzveidīgs maršruts, kas velobraucējus priecēs gan ar skaistiem mežiem Gaujas senlejas krastos, gan Allažu dabas taku ainavām. Maršrutā iekļauti vairāki Latvijā neparasti vai citādā ziņā izcili dabas objekti, kā Linezers, Černausku akmens, Černausku dižozols un Mežmuižas avoti.
  • Rāmkalni – Sigulda. Gaujas kreisais krasts. Maršruts piemērots aktīviem cilvēkiem, kas teritoriju starp Inčukalnu un Siguldu vēlas iepazīt no pavisam cita skatu punkta. Līdz Gaujas ciematam tas daļēji sakrīt ar vēsturisko Vidzemes šosejas vietu (saglabājušies nelieli, asfaltēti ceļa posmi) un šķērso blīvi apdzīvotas vietas, taču no minētā ciemata līdz Siguldai tas līkumo pa nomaļiem nacionālā parka mežiem, šķērsojot vairāku mazo upīšu dziļās gravas. Maršruts ietilpst Gaujas nacionālajā parkā. To var veikt ar kājām vai ar apvidus divriteni.
  • Rāmkalni – Krimulda – Sigulda – Rāmkalni.
  • Rāmkalni – Vangažu baznīca – Rāmkalni.

VELOMARŠRUTI OGRES APKAIMĒ

VALMIERAS VELOMARŠRUTI

  • Velomaršruts ”Industriālā Valmiera gadsimtu griežos”. Maršruts ved pa Valmieras pilsētas rūpnieciskajiem objektiem, kas sniedz ieskatu Valmieras industriālajā attīstībā 20.gs. un līdz mūsdienām saglabājušos objektu izvietojumā. Maršruts vijas pa Kārlienu un Pārgauju, ļaujot ceļotājam izbaudīt pilsētas mazāk zināmās un kontrastējošās vietas, apvienojot industriālo mantojumu un dabas tuvumu.
  • Velomaršruts ”Teikas un leģendas”. Maršruts sākas Valmierā, tālāk ved uz Beverīnas novada pusi un noslēdzas Valmierā. Brauciena laikā variet no ārpuses apskatīt Gaides saiešanas namu, “Mičkēnu” mājas, Jauno muižu un citus apskates objektus.
  • Velomaršruts ”Valmieras dižkoku stāsti’. Velomaršruts iepazīstina ceļotājus ar vienu no Valmieras bagātībām – tās dižkokiem un to stāstiem. Maršruta ietvaros velobraucējs satiks liepu, kura stāvējusi klāt Valmieras izglītības šūpulim, osi un liepu, kas piedzīvojuši Vecpuišu parka pārvērtības, savukārt kuplu ozolu aleja stāstīs amizantus noteikumus, kuri pastāvēja zviedru laikā Valmierā. Izbraucot maršrutu, ceļotājs būs paviesojies pilsētas sirdī, sajutis priežu meža svaigo gaisu un dzirdējis Gauju mutuļojam.
  • Velomaršruts ”Valmieras puikas”. Maršrutā apkopotas mūsdienu un vēsturisko „Valmieras puiku” iecienītākās Valmieras vietas – gan tās, kurās pavadītas neskaitāmas treniņu stundas, gan tās, kurās ļoti patīk uzturēties, gan arī stūrītis, kur paveras skaists skats uz līkumoto Gauju.

VELO MARŠRUTA KARTES MADONAS NOVADĀ

  •  “Kāla ezera apkārtne un Gaiziņa pakalni” (47 km). Izbaudiet Vestienas pakalnu reljefu, priecājieties par gleznainām skatu panorāmām un apciemojiet interesantas lauku sētas. Ceļš būs kalnains, taču pēc katra brauciena kalnā sekos patīkama ripošana lejā! Maršruts būs ļoti ainavisks, tas vedīs pa Vestienas aizsargājamo ainavu apvidu, kas ietver arī Latvijas augstāko virsotni – Gaiziņkalnu.
  • “Iepazīsti Madonu” (19 km). MADONA ir viena no jaunākajām Vidzemes pilsētām, pilsētas tiesības ieguvusi tikai 1926. gadā. Madona savus ciemiņus sagaida ar mieru un stabilitātes sajūtu. Tam priekšnoteikums ir daba, kas apveltījusi pilsētu ar gleznainu reljefu. Aicinām iepazīties ar Madonas skaistākajām un interesantākajām vietām. Ceļš ir ainavisks un tas ved gan augšup, gan lejup.
  • “Apkārt Lubānam” (57 km). Maršruts ir unikāls, tas ved apkārt Latvijas lielākajam ezeram Lubānam (14 km garumā, 9 km platumā), kas aizņem 81,3 km2 lielu platību normālā ūdenslīmenī un 95,53 km2 platību maksimālā ūdenslīmenī palu laikā. Ap Lubāna ezeru plešas unikāls Eiropas un pasaules nozīmes dabas komplekss – Lubāna mitrājs, aizņemot 513,51 km2 lielu teritoriju. Lubāns ir vislielākais iedambētais ezers Eiropā. Tas ir caurtekošs, jo tajā ietek Rēzeknes upe (garums 116 km), bet iztek Aiviekste (garums 114  km). Lubāna ezera pkārtnē reģistrētas 225 putnu sugas, no kurām 51 ir ierakstīta Latvijas Sarkanajā grāmatā.

LATGALES VELOMARŠRUTI

  • SIA “Lauku Ceļotājs” velomaršruts “Dvietes palienes dabas parks un apkārtne” (50 km). Vienas vai pat divu dienu ilgs maršruts tiem, kas vēlas iepazīt savdabīgu Sēlijas apvidu – Dvietes palienes dabas parku un tā tuvāko apkārtni. Atkarībā no izvēlētā gadalaika un meteoroloģiskās situācijas Dvietes apkārtnē var būt ļoti atšķirīgas ainavas – no visaptverošiem paliem līdz pat sausām palieņu pļavām, cauri kurām tek mazo Dvietes un Ilūkstes upju tērcītes. Ja maršruts tiek veikts pavasarī vai rudenī, to var apvienot ar putnu vērošanu. Ja palu laikā – ar braucienu par laivu pa applūdušajām palienēm. Tiem, kam patīk staigāt, vērts apmeklēt arī Ilūkstes tuvumā esošo Pilskalnes Siguldiņu un iziet Akmeņupītes dabas taku
  • SIA “Lauku Ceļotājs” velomaršruts “Ar divriteni apkārt Rāznas ezeram” (46 km). Maršruts paredzēts aktīviem un sportiskiem velobraucējiem. Tas iekļauj visu Rāznas ezera perimetru un tā apkārtnes interesantākos apskates objektus.

DAŽĀDI